Wiosenne przebudzenie mamy już za sobą, a teraz to już wiosna w całej pełni i najpiękniejszy miesiąc – maj, dlatego w radosnym nastroju będziemy rozbudzać nasze różnorodne zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenia.

„Wiem, kiedy mówić NIE”.
W najbliższym tygodniu porozmawiamy o tym, kiedy koniecznie trzeba mówić NIE. Zastanowimy się, jak powinniśmy reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Pomyślimy też nad tym, co można zachować w tajemnicy, a czego nie i czy wszystkim można zaufać, gdy nam coś obiecują.

Tajemnice majowej łąki
Będziemy obserwować i rozmawiać o tajemniczych zakątkach bujnej, majowej łąki. Poznamy wybrane gatunki roślin, zwierząt i owadów zamieszkujących to barwne królestwo. Jeśli pogoda nam dopisze, udamy się też na pobliską łąkę, a tam jak prawdziwi badacze przyrody będziemy obserwować życie tętniące wśród polnych kwiatów i traw.

Tam gdzie mieszka muzyka
Gdzie mieszka muzyka? Na to i wiele innych muzycznych pytań spróbujemy odpowiedzieć już wkrótce. Poszukamy dźwięków wokół nas, które z powodzeniem tworzą „naturalną” orkiestrę. Sami spróbujemy wykonać instrument /grzechotkę/ wykorzystując niekonwencjonalne materiały. /prosimy o zaopatrzenie dzieci w plastikowe lub metalowe zamykane pojemniki, potrzebne do wykonania instrumentu np. po jogurcie pitnym, kremie, kawie, itp. do środy 16.05/.

Wokół rodziny
Nadchodzący czas będzie również wypełniony przygotowaniami do zbliżającego się Święta Rodziny czyli Dnia Mamy i Taty. Porozmawiamy o szczególnej roli, jaką pełnią nasi ukochani rodzice w życiu każdego Skrzata. Opowiemy sobie o tym, czym na co dzień się zajmują i zastanowimy się, co sprawia im najwięcej radości. Spróbujemy określić, w których obowiązkach domowych moglibyśmy, chociaż trochę im pomóc.

Święto Dzieci
Zbliżające się święto wszystkich dzieci będzie okazją do bliższego poznania się. Zwrócimy uwagę na nasze szczególne upodobania, zainteresowania i pasje. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do przeczytania ulubionej bajki ze swojego dzieciństwa wszystkim małym Skrzatom w przedszkolu. Zatem ogłaszamy „Tydzień czytania z mamą i tatą”. Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu i ewentualnych szczegółów.

A ponadto:

10.05. (CZWARTEK) na godzinę 10:00, pani Magda zaprasza rodziców na „zajęcia otwarte”.
14.05. (PONIEDZIAŁEK) – wybieramy się na wycieczkę edukacyjną do Krainy Kreatywności AKUKU w Mikołowie. Szczegóły podamy wkrótce w osobnej informacji.
21.05. (PONIEDZIAŁEK) – „Młoda Filharmonia” – spotkanie z muzykami Filharmonii Śląskiej pt.: „Nutki co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”.
24.05. (CZWARTEK) – udamy się z wizytą do MEDIATEKI. Będziemy zwiedzać ten nowoczesny obiekt, poznamy też jego funkcje i znaczenie w życiu mieszkańców.
• Z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Mamy i czerwcowego Dnia Taty, wspólną uroczystość rodzinną obchodzić będziemy 8 czerwca (PIĄTEK) O GODZINIE 15:00. Już dziś serdecznie zapraszamy.

WYCHOWAWCZYNIE SKRZATÓW