GRUPA SKRZATY

CZERWIEC

„Jedzie, jedzie pociąg do sali przyjechał
czerwiec – maszynista ciepło się uśmiecha.
Przed naszą tablicą zrobił sobie stację
czeka, żeby wszystkich zabrać na wakacje”

Nadszedł czerwiec- miesiąc, w którym powietrze już pachnie wakacjami. Jednak nie tak szybko- jeszcze trochę się pobawimy i pouczymy.

Rozpoczynając miesiąc porozmawiamy o tym jak wygląda życie pod wodą. Dowiemy się jakie są różnice pomiędzy różnymi zbiornikami wodnymi, poznamy zwierzęta żyjące pod wodą, wsłuchamy się w głosy morza oraz zamienimy się w rybki.

Następny tydzień będzie obfitował w tematykę, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom motoryzacji. Porozmawiamy o różnych środkach transportu, wyruszymy w podróż dookoła świata a także urządzimy wyścigi samochodowe. Jako, że niedługo wakacje oraz podróże małe i duże poruszymy ważny temat jakim jest bezpieczeństwo w podróży.

Ostatni tydzień czerwca przeniesie nas już w błogą tematykę wakacyjną. Porozmawiamy sobie o lecie, jego oznakach, poobserwujemy słońce i chmury na niebie, dowiemy się także gdzie można jechać na wakacje oraz porozmawiamy o naszych planach na ten czas. Aby dbać o bezpieczeństwo stworzymy „Kodeks postępowania wakacyjnego”.

A PONADTO:

• 05.06.2018 r.(wtorek) - spotkanie edukacyjne ze Strażą Pożarną godzina 10:00
  • 07.06 czwartek) - wybieramy się na wycieczkę do Mediateki, gdzie posłuchamy bajki czytanej przez interesującego gościa.
  • 12.06 (wtorek)- przypominamy o naszym grupowym „Dniu mamy i taty”, na który serdecznie zapraszamy
  • 18.06 (poniedziałek)- odbędzie się już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Młodą Filharmonią „Baletowymi krokami Dziadek do orzechów żegna się z nami”.
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WIELKIMI KROKAMI WAKACJI ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ ICH RODZICOM WSPANIAŁEJ ZABAWY, WYPOCZYNKU ORAZ PIĘKNEJ POGODY.

Wychowawczynie SKRZATÓW