GRUPA SKRZATY

CZERWIEC

„Jedzie, jedzie pociąg do sali przyjechał
czerwiec – maszynista ciepło się uśmiecha.
Przed naszą tablicą zrobił sobie stację
czeka, żeby wszystkich zabrać na wakacje”

      Nadszedł czerwiec- miesiąc, w którym powietrze już pachnie wakacjami. Jednak nie tak szybko- jeszcze trochę się pobawimy i pouczymy.

      Rozpoczynając miesiąc porozmawiamy o tym jak wygląda życie pod wodą. Dowiemy się jakie są różnice pomiędzy różnymi zbiornikami wodnymi, poznamy zwierzęta żyjące pod wodą, wsłuchamy się w głosy morza oraz zamienimy się w rybki.

      W kolejnym tygodniu dowiemy się co robi kucharka, utrwalimy znane nam już zasady zachowania się przy stole, nauczymy się nakrywania do posiłków oraz zagramy na nietypowych instrumentach. Zrobimy także wspólnie ciasteczka.

      Następny tydzień będzie obfitował w tematykę, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom motoryzacji. Porozmawiamy o różnych środkach transportu, wyruszymy w podróż dookoła świata a także urządzimy wyścigi samochodowe. Jako, że niedługo wakacje oraz podróże małe i duże poruszymy ważny temat jakim jest bezpieczeństwo w podróży.

      Ostatni tydzień czerwca przeniesie nas już w błogą tematykę wakacyjną. Porozmawiamy sobie o lecie, jego oznakach, poobserwujemy słońce i chmury na niebie, dowiemy się także gdzie można jechać na wakacje oraz porozmawiamy o naszych planach na ten czas. Aby dbać o bezpieczeństwo stworzymy „Kodeks postępowania wakacyjnego”.

 

A PONADTO:

  • 05.06.2018 r.(wtorek) - spotkanie edukacyjne ze Strażą Pożarną godzina 10:00
  • 07.06 czwartek) - wybieramy się na wycieczkę do Mediateki, gdzie posłuchamy bajki czytanej przez interesującego gościa.
  • 12.06 (wtorek)- przypominamy o naszym grupowym „Dniu mamy i taty”, na który serdecznie zapraszamy
  • 18.06 (poniedziałek)- odbędzie się już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Młodą Filharmonią „Baletowymi krokami Dziadek do orzechów żegna się z nami”.
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WIELKIMI KROKAMI WAKACJI ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ ICH RODZICOM WSPANIAŁEJ ZABAWY, WYPOCZYNKU ORAZ PIĘKNEJ POGODY.

Wychowawczynie SKRZATÓW