W NOC GRUDNIOWĄ KSIĘŻYC ŚWIECI , BIAŁY ŚNIEG SIĘ SKRZY,  
   CICHO WSZĘDZIE, BIAŁO WSZĘDZIE.


Jest coś wspaniałego, szczególnego w miesiącu grudniu. Najpierw oczekiwanie na św. Mikołaja z workiem prezentów, potem gorączka przygotowań
do Świąt Bożego Narodzenia.


W MIESIĄCU PEŁNYM MAGII, UROKU, CIEPŁA I RADOŚCI ZAPRASZAMY „SMERFY”    NA MIKOŁAJKOWE I ŚWIĄTECZNE NIESPODZIANKI!
W pierwszym tygodniu grudnia:

Dowiemy się, co dzieje się w podziemnych korytarzach kopalni.  Poznamy legendę o Skarbniku, na czym polega praca górnika, jakich narzędzi górnicy używali dawniej, jakie wykorzystują obecnie, co otrzymujemy   z węgla…. Spotkamy się z górnikiem! Dowiemy się skąd się bierze prąd, poznamy różne źródła energii, urządzenia techniczne wykorzystywane w domu.                                                              

Spotkamy się z wyjątkowym gościem - ŚW. MIKOŁAJEM! W tym dniu od samego rana będziemy nadsłuchiwać, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka.

W drugim i trzecim tygodniu grudnia:

Przygotowując się Świąt Bożego Narodzenia porozmawiamy o tradycjach, zwyczajach z nimi związanych. Będziemy współuczestniczyć w dekorowaniu naszej sali i strojeniu najważniejszego „świątecznego” gościa – choinki. Nauczymy się kolęd i pastorałek, zredagujemy wspólnie życzenia świąteczne dla naszych bliskich, które na świątecznych kartkach zapiszemy i wyślemy. Poznamy marzenia dziewczynki z zapałkami, podzielimy się naszymi marzeniami i oczekiwaniami.

W czwartym tygodniu grudnia:                     

Porozmawiamy o tym, jak możemy zimą pomóc zwierzętom leśnym, ptakom w parkach i ogrodach w oparciu o opowiadanie „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” H. Łochockiej. Poznamy  różnego rodzaju ptaki, które będą zaglądać do przedszkolnych karmników. Zbierzemy w sali pokarm dla nich, aby podczas zimowych spacerów dosypywać ptakom ich przysmaki.

WAŻNE DATY:
04 grudnia – spotkanie z Młodą Filharmonią – „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świecie”,
                                                                                                                                                                -  05 grudnia – Pasowanie na Starszaka, godz. 16:30,

 

-  06 grudnia – spotkanie z Mikołajem w przedszkolu. Prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane na czerwono, w miarę możliwości także w mikołajową czapkę,

-  07 grudnia – pieczemy świąteczne pierniczki,

 

- 11 grudnia – południowe świąteczne spotkanie z Rodzicami godz. 16:00 -   ozdabianie pierników,

 

-  12 grudnia - wycieczka do zamku w Toszku  – szczegóły na stronie internetowej,

 

-  13 grudnia –  teatrzyk w przedszkolu – „Strach ma wielkie oczy”,

 

-  15 grudnia – wyjście do szkoły muzycznej – udział w koncercie świątecznym – prosimy o odpowiedni ubiór dziecka, 
                                                                                                                                               
 -  od 18 do 20 grudnia zapraszamy na świąteczny kiermasz, 

 

-  20 grudnia uroczysta WIGILIA. Pamiętajmy o uroczystym stroju w tym dniu.

 

                                                          Idą Święta wielkim krokiem.                                                 
                                         Pachną drzewka świerkowe, Niech się snuje kolęda.
                                                               WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

                                                                                                     WYCHOWAWCZYNIE GRUPY