W  miesiącu marcu pożegnamy białą, śnieżną zimę i ucieszymy się ciepłymi słonecznymi promykami. Jasne poranki, dłuższe popołudnia, od razu chętniej wstajemy do przedszkola. A w ciągu dnia mamy więcej energii i chęci do działania.

 

W pierwszym tygodniu krąg tematyczny: „W marcu jak w garncu”    

„Marzec miesza w garncu pogody, czasami jest słońce, czasami chłody” – ten fragment wiersza o marcowej pogodzie będzie inspiracją do prowadzonych rozmów, obserwacji  i działań dzieci. Poznamy zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla nowej pory roku (topniejący śnieg, silniejsze oddziaływanie promieni słonecznych, zmienna pogoda…). Wyliczając zjawiska atmosferyczne będziemy określać pogodę w danym dniu. Zabawimy się też w prezentera pogody! „Co to jest wiatr?” – porozmawiamy na temat wiatru i jego sekretów używając określeń: wietrzyk, wiaterek, wiatr, bryza, wichura itp.

Nadchodzi wiosna” – tematyka drugiego tygodnia

Wszystko dookoła się zmienia, przechodzi wiosenną metamorfozę. Oglądając książki i albumy będziemy dostrzegać piękno przyrody. Za pomocą pantomimy przedstawimy oznaki wiosny: przyloty ptaków, pierwsze kwiaty, zmianę ubrania, prace w ogródku. Podczas spacerów zauważymy zmiany zachodzące w świecie roślin.

W ostatnim tygodniu towarzyszyć nam będzie tematyka związana z Wielkanocą.

Będziemy rozmawiać czym jest Wielkanoc? Jakie panują zwyczaje w naszych domach? Jakie są symbole Świąt Wielkanocnych?  Na te i inne pytania każdy „Smerf” odpowie w czwartym tygodniu. Czas wielkanocny to czas radości. Przekonamy  się jak dobrze można bawić się zwykłymi... pisankami. Kultywując rodzinne tradycje będziemy składać sobie życzenia wielkanocne.

PONADTO:

  • realizować będziemy projekt edukacyjny „Eksperymentujemy i odkrywamy” –  „Uwaga prąd”;
  • bawić będziemy  się literką „G, g”;
  • wprowadzimy cyfrę i liczbę 9;
  • utrwalać będziemy znajomość znaków matematycznych oraz cyfr w poznanym zakresie.

TO WARTO ZAPAMIĘTAĆ!

07.03.2018r. – teatrzyk „ O prosiaczku brudasku”;

21.03.2018r. – Powitanie wiosny, dzieci w tym dniu przychodzą ubrane na zielono;

22.03.2018r. – Dzień Otwarty w Szkole nr 36;

19.03.2018r. – spotkanie z Młodą Filharmonią, "Saksofon z nutą całą odwiedzi krainę jazzu rozkołysaną", godz. 9.30;

27.03.2018r. – zajęcia otwarte z rodzicami, godz. 9.30.