Tradycyjnie już, w środę 19 grudnia, odbyło się spotkanie świąteczne w Przedszkolu nr 5 w Tychach. Tegoroczne było nieco odmienne, bardziej wyjątkowe, a to za sprawą gości, którzy zaszczycili placówkę swoją obecnością, w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia  funkcjonowania przedszkola w obecnym budynku. Na zaproszenie dyrektora odpowiedzieli: wiceprezydent Tychów ds. społecznych Maciej Gramatyka, inspektor Miejskiego Centrum Oświaty Anna Chorąży, twórczyni Muzeum Miejskiego w Tychach, emerytowany dyrektor tej instytucji  - dr Maria Lipok Bierwiaczonek, proboszcz Parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Klary – ojciec Emil Pacławski oraz przedstawiciele Rady Rodziców z poszczególnych grup.

Program artystyczny, nawiązujący do wydarzeń z okresu Bożego Narodzenia  wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Występy przedszkolaków uświetnili uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kilka znanych kolęd w nowoczesnych aranżacjach.

Po części artystycznej wszyscy zaproszeni goście udali się na wigilijny obiad w towarzystwie całej społeczności przedszkolnej. Nie zabrakło świątecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem i tradycyjnych wigilijnych potraw.

wydarzenia wydarzenia wydarzenia wydarzenia wydarzenia