biedronki.png

Kilka słów z Biedronkowej Krainy

"...Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie.

U motylka plamek kilka służy ku ozdobie.

W drobne cętki storczyk giętki liliowe tuli płatki.

Bo na kropki widać moda, więc trzeba dojść do wniosku.

Że w tym właśnie jest uroda, że piegi są na nosku."

Do grupy "Biedronki" uczęszczają dzieci 5-letnie, które chętnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych, sportowych. Chętnie przynależą do środowiska przedszkolnego oraz rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

„Rozwój – wychowanie - edukacja”. To tytuł programu wychowania przedszkolnego, który będziemy realizować w tym roku szkolnym 2019/2020.

„Spotkania z Młodą Filharmonią”. Już w październiku rozpoczęliśmy cykl audycji umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej w naszym przedszkolu. Podczas kolejnych spotkań będziemy mieli okazję poznać wybrane zagadnienia muzyczne oraz szereg instrumentów, których wspólne brzmienie słyszymy podczas koncertów.

„Biedronkowe serduszko”. Wszyscy chętnie włączamy się w organizowane akcje wewnątrzgrupowe i ogólnoprzedszkolne. Do takich akcji należy akcja „Podaj łapkę” – której celem jest zgromadzenie karmy dla mieszkańców Przystani Ocalenie. W naszej Sali stworzyliśmy „Skrzynkę Dobroci”, w której gromadzimy dary dla naszych kochanych zwierząt. Ponadto dbając o czystość środowiska przyrodniczego aktywnie włączamy się w „Zbiórkę baterii” czy „Zbiórkę nakrętek”.