kotki.png

Za co kochamy nasze koty?

Sprawa to dość skomplikowana , bo dużo mamy do kochania

W naszym domu przedszkolnym kotów jest 25- cioro.

12 koteczek i 13 kotków

A powodów kochania jest więcej niż jeden, gdy się to razem pomnoży

To długa lista się tworzy.

Są na niej wąsy i uszka i ciągle zajęta poduszka.

Jest futro w kawie, herbacie i ślady łapek na blacie.

Jest także mruczanie przepiękne i długie zabawy myszami.

Są śliczne różowe łapki, czarne i szare łatki.

Są oczy żółte, zielone i futra nastroszone.

Jest na kolanach spanie i czułe przytulanie.

Jest tych powodów bez liku, które nie mieszczą się w wierszyku.

Więc najważniejsze jest jedno, czyli sprawy samo sedno

KOTY SĄ FANTASTYCZNE I NIE ODDAMY JE NIKOMU!!!

Przechwytywanie

"KOTKI",  to my dzieci 4- letnie!

Swoją przygodę grupową rozpoczęliśmy rok temu i bardzo za sobą tęskniliśmy, gdy do przedszkola nie chodziliśmy.

Nowe koleżanki i kolegę w grupie miło powitaliśmy .

Dzielnie już wszystko zjadamy i o higienę dbamy.

Ładnie zabawki na swoje miejsca odkładamy i na różne zajęcia grzecznie czekamy.

Czasem zdarzy się, że "Kotek" swoje łapki pokazuje ale zaraz za wszystko żałuje i słowami grzecznościowymi operuje.

"Kotków"  wszędzie pełno jest bez liku ale chętnie do pracy siadają przy swoim stoliku.

Pracować lubimy, bo "Plac zabaw" ( program wychowania przedszkolnego Ewy Janus, wydawnictwa WSiP) ma pomysłów wiele i dzięki temu wiedzę swoją poszerzamy i doświadczamy.

Chętnie w kampanii edukacyjno - informacyjnej pt. "Mogę zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech" wezmą udział, by czystym powietrzem w sali oddychać.

Dużo śpiewamy na rytmice i na tańcach układy poznajemy  oraz po angielsku rozmawiamy.

A swoją sprawność ruchową na "Przedszkoliadzie" i zajęciach hokejowych ćwiczymy.

Cieszymy się na pomysły Pań, co od rana kszątają się i niespodzianki "Kotkom" przygotowują, dzięki różnym uroczystościom grupowym sprawiają, że na wąsikach naszych uśmiech pojawia się i nie znika a przy tym słychać głośne miau, miau.

Pamiętajmy " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J.Korczak

Bardzo serdecznie zapraszamy  rodziców do systematycznego  przeglądania ogłoszeń  na stronie internetowej grupy oraz wydarzeń grupowych. Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w grupie przedszkolnej. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy  i aktywnego udziału w życiu grupy i przedszkola.

Panie wychowawczynie: Grażyna i Angelika