pszczolki.png

pszczolki

„My jesteśmy małe pszczółki, tu na głowach mamy czułki.
A tu modne sukieneczki czarno-żółte i w paseczki.
Bzy! Bzy! Bzy! Już skrzydełka brzęczą nam wesoło.
Bzy! Bzy! Bzy! Tę piosenkę słychać wkoło”.

Jesteśmy grupą dzieci trzyletnich i czteroletnich. Grupa liczy 21 dzieci z czego czterolatków jest ośmioro. Dzieci trzyletnie w tym roku rozpocznają przygodę z przedszkolem, zaś czterolatki wspaniale wdrażają młodszych kolegów do zasad, norm panujących w grupie, uczą jak się bawić i miło spędzać czas we wspólnym gronie. Razem z Paniami poznajemy otaczający nas świat. Uczymy się zasad właściwego zachowania w grupie, samodzielności, dbałości o czystość i porządek oraz zacieśniamy nasze więzi. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać i wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością.

W naszej grupie realizowany jest program wychowania przedszkolnego: "Plac zabaw". Ewy Janus wydawnictwo WSiP.

pszczolka

W trakcie roku szkolnego 2020/2021:
  • Będziemy kształtować naszą wrażliwość muzyczną podczas uczestnictwa w zajęciach rytmicznych oraz podczas codziennych zabaw i aktywności;
  • Zajmiemy się pomocą potrzebującym podczas organizowanych            w przedszkolu akcjach charytatywnych;
  • Rozwiniemy nasze zainteresowania czytelnicze poprzez aktywne włączenie się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, oraz poprzez codzienny kontakt z literaturą dziecięcą;
  • Zadbamy o nasze zdrowie i właściwe nawyki dzięki udziale w programie edukacyjnym: "Zdrowo jem, więcej wiem" oraz prozdrowotnych działaniach organizowanych  w naszej grupie;
  • Będziemy rozwijać nasze możliwości ekspresyjne podczas działań plastycznych oraz występów.

W nowym roku szkolnym czeka nas wiele ciekawych zajęć, zabaw i uroczystości, m.in.:

- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

- Międzynarodowy Dzień Kropki

- Powitanie Jesieni

- Światowy Dzień Zwierząt

- Dzień Drzewa

- Pasowanie na Przedszkolaka

- Światowy Dzień Pluszowego Misia

- Międzynarodowy Dziń Praw Dziecka

- Dzień Górnika

- Mikołaj

- Przedszkolna Wigilia

- Walentynki

- powitanie Wiosny

- Wielkanocny Zajączek

- Dzień Ziemi

- Dzień Książki

Zachęcamy Was, drodzy Rodzice, do uczestnictwa w organizowanych przez nas inicjatywach oraz zaangażowania w działania przedszkola. Wierzymy, że wzajemna współpraca pomoże nam                w osiąganiu sukcesów!