27 kwietnia w Przedszkolu nr 5 w Tychach odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Przyrodniczej „Na zieloną nutę”. To już czwarta edycja tego konkursu organizowanego przez Przedszkole nr 5  we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach.  Jego celem jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci,  wzbogacanie ich wiedzy o przyrodzie, uwrażliwianie na jej piękno,  a także tworzenie warunków do rozwijania dziecięcych  zdolności muzyczno-wokalnych i prezentowania ich szerokiej publiczności.

W konkursie wzięło udział 21 placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych z naszego regionu, łącznie 32 dzieci - 11 solistów, 8 zespołów. Uczestników oceniało profesjonalne  jury, w którym zasiadali m.in. Beata Czerwińska - dyrektor przedszkola nr 5, Barbara Dudzik – starszy inspektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, przedstawiciel firmy Master Tychach oraz nauczyciele ZSM w Tychach i przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola nr 5. Pod uwagę brano dobór piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny występu uczestników.

I miejsce ex aequo zajęli: Anna Osetek – Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

                                       Rafał Szachnitowski – Przedszkole nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

II miejsce:    Maciej Ścierski – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach

III miejsce: zespół w składzie: Maja Muszyńska oraz Leon Zychal – Przedszkole nr 17 w Tychach

Wyróżnienie I stopnia: Milena Koronowska – Przedszkole nr 2 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym    nr 1 w Tychach

Wyróżnienie II stopnia: Kalina Sęk – Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” w Tychach

Wyróżnienie  III stopnia: zespół w składzie: Karolina Mitmańska i Dominika Szryt – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach

Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie wychowanków do konkursu.