GRUPA ,,KUBUŚ PUCHATEK”

ZAMIERZENIA – LISTOPAD 2019

„Moje miasteczko” - w pierwszym tygodniu zbudujemy wspólnie kartonowe miasteczko, będzie u nas sklep, apteka będzie zabawnie i kolorowo. Nasze budowle mogą bardzo ciekawe bo dzieci mają niezwykłą wyobraźnię. Porozmawiamy o ciekawych miejscach w naszym mieście takich jak teatr, szpital, komisariat policji itp. Wspólnie pooglądamy mapę miasta lub Polski. Utrwalimy adresy naszego zamieszkania, aby w razie trudnej sytuacji poprosić właściwą osobę o pomoc. Nauczymy się mierzyć za pomocą łokcia dłoni i palców. Utrwalimy pojęcie mały i duży . Pojeździmy rożnymi środkami lokomocji takimi jak autobus, tramwaj, rower a wszystko to zrobimy w naszej sali. Nasza pomysłowość i kreatywność jest ogromna. Będzie przy tym dużo zabawy.

„Polska moja ojczyzna” - w drugim tygodniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę a więc nikogo nie zdziwi, że będziemy mówić o naszych symbolach narodowych godle, fladze oraz śpiewać hymn narodowy. Pouczymy się wiersza „Kto ty jesteś ? Polak mały” Zapoznamy się z legendą: „ O Lechu, Czechu i Rusie” .Będziemy rozmawiać o Polsce w celu rozbudzenia u dzieci uczuć patriotycznych i tożsamości narodowej. Może to troszkę trudne tematy ale musimy uczyć tego od najmłodszych lat.

„Dawno,dawno temu” - trzeci tydzień będzie bajkowy, będą: król, królowa, księżniczki rycerze i smoki. Poznamy różne baśnie i legendy np. „O Smoku Wawelskim”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci uruchomią wyobraźnię i spróbują same wymyślić krótkie historyjki. Spróbujemy też zatańczyć tak jak kiedyś tańczono na balach. Pobawimy się w rycerzy i giermków. Pobawimy się też w poszukiwaczy skarbów.

„Bawimy się w króla i królową” - w czwartym tygodniu ciąg dalszy w klimacie bajkowym. Bawimy w króla i królową. Poszukamy królewny, która jest zamknięta w wieży. Zrobimy korony, które potem dumnie założymy na głowę. Porozmawiamy w jaki sposób kiedyś podróżowano i porównamy to z dzisiejszymi czasami. Oczywiście będziemy też uczyć się zasad dobrego zachowania godnego króla i królowej.

Ważne daty:

04 listopad - kolejne spotkanie z Młodą Filharmonią - „Baśń o Góreckim. Ogród miłości wyrasta w sercu dziadka”

05 listopad - Przegląd wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Prosimy o ubranie dzieci w odświętny strój.

05 listopad - konsultacje – p. Ula – od godziny 8.00 do 9.00

06 listopad - teatrzyk "Idzie jesień" godz. 10.30

07 listopad - konsultacje – p. Basia – od godziny 11.00 do 12.00 (nastąpiła zmiana godziny)

19 listopad - spotkanie z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tychach o godz. 16.30 i prelekcja dla rodziców pt."Tworzenie bezpiecznej przestrzeni medialnej dla dzieci we współczesnym świecie"

25 listopad - prosimy dzieci o przyniesienie swojego ulubionego pluszaka - misia z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia

                                                                                                         Pani Basia i pani Ula.