ZAMIERZENIA – GRUDZIEŃ 2019

GRUPA „KUBUŚ PUCHATEK”

 

„Dzwonią dzwonki la, la, la,
                                                                                                                                                        i Mikołaj w sople gra,
                                                                                                                                                       wykrzykuje ho, ho, ho,
                                                                                                                                                               ma prezentów sto.”        

CO TO JEST RODZINA?w pierwszym tygodniu będziemy budować wypowiedzi na temat rodzinnych relacji i poznamy budowę drzewa rodzinnego /drzewa genealogicznego/. Zastanowimy się jak możemy być pomocni w domu i za co możemy podziękować najbliższym. Wiersz Z. Beszczyńskiej „Dom” będzie chciał przekonać nas o tym, że w domu najlepiej. Czy się z nim zgodzimy? Nie zabraknie zajęć matematycznych, w czasie których będziemy układać kompozycje z patyczków i tworzyć rytmiczne układy. Będzie też kostka emocji i rozmowa o uczuciach. A na koniec powstaną portrety naszych rodzin.

ROBIMY PREZENTY DLA INNYCH - w drugim tygodniu dowiemy się, że każdy ma marzenia a my możemy je częściowo spełnić i sprawić radość innym poprzez własnoręcznie wykonane prezenty. Porozmawiamy o osobie, która uwielbia uszczęśliwiać dzieci, o Mikołaju, dla którego nauczymy się piosenki i zaprezentujemy mu ją jeśli tylko pojawi się w przedszkolu. W wolnym czasie upieczemy pierniki świąteczne, które będziemy ozdabiać razem z rodzicami.

BOŻE NARODZENIE przygotowania do świat to wiele emocji i radosnych przeżyć. Wysłuchamy legendy na temat zwyczaju ubierania świątecznego drzewka. Samodzielnie ubierzemy choinkę i nauczymy się kolędy, która będziemy śpiewać przy blasku kolorowych lampek. Nauczymy się składać świąteczne życzenia. Wykonamy wiele prac plastycznych. Między innymi choinkę przestrzenną, którą ozdobimy plastelinowymi bombkami. Będziemy robić wszystko by czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia był miły i radosny.

Ważne daty:

02.12.2019 – Spotkanie popołudniowe z rodzicami – warsztaty plastyczne – godzina 15.30

02.12.2019 – konsultacje z logopedą od godz.16.30 - 17.00

03.12.2019 – spotkanie z górnikami z okazji Barbórkowego święta.

03.12.2019 – konsultacje indywidualne dla rodziców od godziny 08.0 do 09.00. (p. Ula)

05.12.2019 – konsultacje indywidualne dla rodziców o godziny 11.00 do 12.00 (p. Basia)

06.12.2019 - spotkanie z Mikołajem

09.12.2019  - Spotkanie z Młodą Filharmonią „W odległej galaktyce. Dźwięki z dużego ekranu na  jazzowo”.

12.12.2019 -  serdecznie zapraszamy rodziców  na popołudniowe spotkanie, podczas którego będziemy ozdabiać upieczone przez dzieci pierniki. Bardzo prosimy o przyniesienie w miarę możliwości potrzebnych do ozdabiania akcesoriów. Zaczynamy o godzinie 15.30

18.12.2019 – teatrzyk w przedszkolu „Musical świąteczny”.

19.12.2019 - Wigilia w przedszkolu. Uroczysty obiad z zaproszonymi gośćmi poprzedzony występami dzieci. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola w odświętny strój.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
pomyślnego Nowego Roku,
a także wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych
życzy Urszula Święcicka i Barbara Siennicka.