Nowy Rok zawitał wreszcie
stary sobie poszedł
Co tam rośnie w mrozach stycznia
Dzień rośnie po trosze!

Niech w nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół a waszym domu nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

,,Z panią Zimą wesoło mija czas” - w pierwszym tygodniu porozmawiamy o charakterystycznych cechach zimy i innych pór roku. Ustalimy jak należy się ubierać o tej porze. Poobserwujemy przyrodę, żeby stwierdzić jak zmieniło się wszystko dookoła.

,,Zabawy z bałwankiem i śnieżynką” - w drugim tygodniu powiemy sobie w jakie zabawy można bawić się na śniegu i na lodzie. Poznamy sporty zimowe i jaki sprzęt musimy mieć aby je uprawiać. Urządzimy sobie Zimowa Olimpiadę Sportową, podczas której nauczymy się współzawodnictwa i przegrywania. To jest trudny temat, ponieważ wszyscy chcą wygrywać a zwycięzca może być tylko jeden.

,,Niespodzianka dla babci i dziadka” - w trzecim tygodniu porozmawiamy za co kochamy naszych dziadków i nauczymy się w jaki sposób możemy wyrazić uczucia do innych osób. Dzieci opowiedzą w jaki sposób sprzedają czas z dziadkami, w co się bawią o czym rozmawiają. Zaczniemy też przygotowywać się na uroczyste świętowanie dnia Babci i Dziadka.

,,Robimy eksperymenty” - w czwartym tygodniu będziemy wykonywać doświadczenia i eksperymenty z wodą, lodem i śniegiem w celu poznania ich właściwości. Zajmiemy się też kwestią pomocy zwierzętom w trakcie zimy i ustalimy co możemy dla nich zrobić.

Ważne daty:
02.01.2020 r. – konsultacje indywidualne dla rodziców od godz. 11.00-12.00 (p. Basia)
03.01.2020 r. – kolejne spotkanie z Młodą Filharmonią „Muzyczny plac zabaw. Raz, dwa, trzy - fagotu słuchasz ty!
03.01.2020 r. – wybierzemy się do żywej szopki w parafii świętego Franciszka.
07.01.2020 r. – konsultacje indywidualne dla rodziców od godz. 8.00-9.00 (p.Ula) 10.01.2020 r. – wybierzemy się na występ artystyczny dzieci do Szkoły Muzycznej w Tychach.

Pani Basia i pani Ula