ZAMIERZENIA – KWIECIEŃ 2020

Drodzy Rodzice!

            Mamy nadzieję, że nasze spotkania online już niedługo się skończą i spotkamy się w przedszkolu. Póki co, nasze plany nadal będziemy realizować drogą internetową. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi działań w miesiącu kwietniu.

           Święta Wielkanocne”. W pierwszym tygodniu poznamy zwyczaje świąt Wielkanocnych i zachęcimy Was do ich kultywowania. Postaramy się wytłumaczyć dzieciom co to takiego pisanki czy kraszanki. Żeby nie było nudno będziemy razem śpiewać i prowadzić ćwiczenia gimnastyczne.

            „Zabawy na każdą pogodę” – to temat, który będziemy realizować w drugim tygodniu. Zaczniemy od wykonania kalendarza pogody, w którym umówionymi symbolami będziemy zaznaczać widoczną za oknem pogodę. Przekonamy się czy prawdziwe jest powiedzenie „Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy – trochę lata. Nie zabraknie ćwiczeń relaksacyjnych, plastycznych i muzycznych. Do wyboru, do koloru na miarę chęci i wytrwałości Waszych pociech.

            „Dobre i niedobre bajki na ekranie” – czy bajki mogą być niedobre? – zapyta dziecko. Zadaniem nas dorosłych będzie uświadomienie dzieciom, że chodzi o czas spędzony przed ekranem. Będzie też okazja by wyjaśnić im jak pożytecznie wykorzystać współczesne media. Na przykład teraz, kiedy nie możemy spotkać się w przedszkolu.
            „Odkrywamy świat” – któż z nas nie chciałby być odkrywcą. Dziecku czasami wystarczy lornetka by zachęcić go do odkrywania nowych rzeczy. A może lupa i już będą detektywami. Postaramy się wzbudzić w nich chęć poznawania i odkrywania rzeczy nowych i starych (dawnych), na przykład zabaw, w które bawili się ich przodkowie. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

 

Drodzy rodzice, ze względu na utrudniony kontakt zachęcamy do internetowych konsultacji, które od 1 kwietnia będziemy prowadziły trzy razy w tygodniu.

 

Pani Basia – wtorek i środa od 11.00 do 12.00, czwartek od 10.00 do 11.00 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Pani Ula – poniedziałek od 12.00 do 13.00, środa, piątek od 10.00 do 11.00 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)                       

 

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na maile.