Witamy Kochane Kubusie !

Temat na dzisiaj to ,,Sprzątanie świata”. Dlatego przygotowałyśmy dla Was wiersz, który mówi co robić z różnymi odpadami. Posłuchajcie:

Wszystkie dzieci nawet duże

Posprzątają dziś podwórze

A dorośli pomagają

Śmieci w workach wyrzucają

Pierwszy worek jest zielony

Czystym szkiełkiem wypełniony

W żółtym worku jest bez liku

Niepotrzebnych już plastików

Papierowe wszystkie śmieci

Do niebieskiego worka wrzucają dzieci

Śmieci zawsze segregujemy

Bo przyrodę szanujemy

Z ekologią za pan brat

Mama, tata, siostra, brat.

Odpowiedzcie na kilka pytań: Dlaczego trzeba segregować śmieci? Do czego są potrzebne śmieciarki? Co się może stać, jeśli śmieciarki przestaną przyjeżdżać po śmieci?

A teraz prosimy was abyście narysowali śmieciarkę taką jaka przyjeżdża na Wasze podwórko i zabiera śmieci ze śmietników. Może to być również projekt nowej śmieciarki przez Was wymyślonej. Liczymy na waszą pomysłowość. Pracę wkładamy do teczki i przynosimy ją po powrocie do przedszkola.

Wasze wychowawczynie