Witamy Kochane Kubusie !

 

Tematem dzisiejszego dnia jest: tablet i smartfon.

 

Na początek zabawa z pluszakiem ( potrzebna maskotka):
Złap mnie ! - zabawa z elementami rzutu. Dziecko i rodzic stają naprzeciw siebie w odległości około dwóch metrów od siebie. Delikatnie rzucają wybraną maskotkę do siebie nawzajem.
Zmęczone maskotki – zabawa z elementami czworakowania. Dziecko i rodzic lub rodzeństwo czworakuje po pokoju z maskotką na plecach. Kto zgubi maskotkę, odpada z zabawy. Wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma zabawkę na plecach.

 

Rodzic pokazuje dziecku tablet i telefon (może być zdjęcie) a następnie zadaje pytania:
  1. Kto ma w domu telefon ?
  2. Jaki to telefon ?
  3. Czy domownicy często korzystają z telefonu i tabletu ?
  4. Jakie sprawy można załatwić przez telefon ?
  5. Do czego można wykorzystywać telefon i tablet ?
  6. Jak myślisz, czy długie spędzanie czasu z telefonem i tabletem jest zdrowe ?
A teraz sami robimy telefon. Do tego będzie potrzebny plastikowy kubek albo opakowanie po jogurcie, kefirze czy lodach. Dziecko może ozdobić kubeczek elementami wyciętymi z kolorowego papieru samoprzylepnego. Następnie z pomocą rodzica w dnie każdego kubeczka robimy dziurkę i przewlekamy przez nią sznurek lub nitkę, która połączy dwa kubki. Na każdym końcu nitki zawiązujemy solidny supeł. Można zabezpieczyć nitkę, zawiązując na jej końcu wykałaczkę lub zapałkę. Zasada działania jest taka, gdy dziecko mówi do swojego kubeczka, druga osoba słucha, przykładając kubeczek do ucha. Trzeba pamiętać, że nitka przenosi drgania, więc aby telefon działał, musi być solidnie napięta i nie można jej dotykać.
Z udziałem tych telefonów dzieci odgrywają scenki, ,,telefonują' do kogoś ( mogą sami wymyślać) i rozmawiają na dowolny temat. W czasie zabawy stosujemy zwroty grzecznościowe. Udanej zabawy.

 

Na koniec rodzic siada za dzieckiem lub odwrotnie i piszemy na plecach sms-y. Na początku piszemy wolno, po chwili szybko a następnie bardzo szybko. Po czym zamieniamy się miejscami.

 

Ma maila prześlemy jeszcze dodatkowe materiały oraz podamy co zrobić w książkach.
                                                                  Pozdrawiamy Was Serdecznie