Witamy Kochane Kubusie !

Temat na dzisiejszy dzień to:

                                             Dobre gry i zabawy

Dzisiejszy dzień zaczynamy od szerokiego uśmiechu. Następnie rodzic prezentuje uśmiechniętą pluszową maskotkę i prosi, by dzieci opisywały jej wyraz twarzy. Następnie daje małe lusterko, prosi, by dziecko uśmiechnęło się. A teraz zadaje pytania:

  1. Czy lubimy, gdy ktoś się do nas uśmiecha ?
  2. Kiedy się uśmiechamy ?
  3. Kiedy uśmiechają się twoi bliscy (mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek)?
  4. Warto być uśmiechniętym i miłym dla innych ?
  5. Co to są żarty ?

Rodzic podaje przykłady żartów:

- Śnieg jest czerwony

- Bocian mówi ku-ku, a kukułka – kle, kle

- Wszędzie pada deszcz, a mnie z nieba spadają czekoladki

Następnie rodzic zachęca dziecko do wymyślania własnych żartów. Dzieci wspólnie z rodzicami zastanawiają się na różnicami między żartem a kłamstwem, dowcipem a robieniem komuś przykrości.

 

Czas na matematykę potrzebne będą, np. patyczki, kapsle, guziki, klocki, obręcz.

To wszystko umieszczamy na środku pokoju. Dzieci przeliczają przedmioty, wskazują, których jest najwięcej, których najmniej. Segregują i dzielą na zbiory. Zadaniem dzieci jest wskazanie w każdej obręczy przedmiotu , który nie pasuje do pozostałych. Przykładowy zestaw: trzy patyczki i kapsel, dwa klocki i patyczki, cztery kapsle i guzik.

Kolejny sposób to rodzic wymienia kolejne przedmioty, np. zielony patyczek, czerwony guzik, żółty kapsel. Dzieci układają je przed sobą w kolejności podanej przez rodzica.

 

Na koniec zabawy z bańkami ( bańki mydlane). Rodzic prosi dziecko, by wzięło głęboki wdech nosem i wydmuchiwało powietrze na różne sposoby: delikatnie, energicznie, tak, jakby zdmuchiwały świeczkę na torcie. Rodzic puszcza bańki w różnych kierunkach i na różnych wysokościach a dziecko łapie bańki.

Udanej zabawy.

 

                                                                               Wasze Wychowawczynie