Witamy Kochane Kubusie !

Temat na dziś to:

Dzieciaki wymyślają różne zabawy

Jest to temat szczególnie bliski w obecnym czasie, gdyż dzieci z powodu epidemii nie chodzą do przedszkola tylko spędzają czas w domu. Rodzice nie zawsze mają czas lub siłę, żeby zagospodarowywać czas swoim pociechom. Dlatego dzieci często muszą same wymyślać sobie zabawy, żeby się nie nudzić. Pomyślcie sobie jakie są wasze ulubione zabawy oprócz oglądania bajek w telewizji i grania na komputerze.

A teraz nasza propozycja zabaw ruchowych:

  1. Zdobywca szczytów – poruszanie się po obwodzie koła z unoszeniem kolan do wysokości bioder i jednoczesnym unoszeniem nad głową na przemian jednej i drugiej ręki
  2. Przyrodnik łąkowy pozycja wyjściowa w klęku podpartym, ugięcie rąk i opuszczenie przedniej części tułowia, naśladowanie oglądania z bliska tego, co znajduje się przed twarzą; kilkukrotne powtórzyć ćwiczenia
  3. Odganiacz insektów – wykonanie kilku pajacyków

Kochani, pytanie do was, czy aby dobrze się bawić zabawki muszą być popularne, drogie lub elektroniczne. Nam się wydaje, że nie bo czasami można nawet samemu zrobić coś fajnego. Myślę, że jeśli uda się wam zrobić coś ciekawego to jesteście z siebie bardzo dumni. Dlatego zachęcamy was do wymyślania własnych zabaw.

Niektórzy z was lubią gry planszowe i stolikowe. Lubicie grać w piłkę, biegać, skakać.

Możecie się teraz bawić w ciuciubabkę, pomidora, kapsle oraz dużo rysować.

Proponujemy też zabawę ruchową „Jestem sprawny” – zdobywanie odznaki sprawności. Rodzic proponuje konkurencje (może jeszcze uczestniczyć rodzeństwo lub rodzic), a wyniki są punktowane i zapisywane przez dzieci na ich karteczkach:

  • Rzucanie kulkami papierowymi do kosza
  • Skoki na jednej nodze dokoła własnej osi przez 1 min
  • Wyścigi z jednego końca pokoju na drugi w workach
  • Wyścigi z łyżeczkami, na których leży piłeczka pingpongowa
  • Wyścigi po podłodze na pośladkach, odpychając się tylko za pomocą nóg
  • Ocena dzieci (jeśli jest więcej, np. rodzeństwo)– należy docenić wysiłek dziecka. Rozdanie nagród – odznak sprawności

Możecie na maila napisać (oczywiście muszą to zrobić rodzice) co robicie ciekawego, czym i w jaki sposób się bawicie.

Na koniec dla poprawienia humoru piosenka o naszym pięknym kraju. Wszyscy czekamy na to kiedy będziemy mogli bez żadnych ograniczeń odwiedzać nowe miejsca.

https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

                                                                      

                                   Życzymy Wam i Waszym bliskim dużo zdrówka

                                                      Wasze Wychowawczynie