GRUPA „KUBUŚ PUCHATEK”

ZAMIERZENIA NA MAJ 2020

Drodzy Rodzice, kochane dzieci!

Być może już niedługo się spotkamy i zrealizujemy wspólnie zaplanowane na ten miesiąc zadania. Jeśli nadal będziemy musieli pozostać w domu pomogą Wam w tym Wasi rodzice.

Życzymy miłej zabawy.

 

Moje ulubione książeczki – to temat na pierwszy tydzień. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki (mają być już czynne), porozmawiajcie z rodzicami na temat bajek, które lubicie i ich bohaterów. Posłuchajcie bajek czytanych przez rodziców lub starsze rodzeństwo, może będzie to ich ulubiony utwór. Zastanówcie się dlaczego warto czytać. Spróbujcie policzyć ile macie w domu książek, do których często zaglądacie. Na koniec posłuchajcie wiersza „Skarga książki”. Ten wiersz przypomni Wam o konieczności szanowania książek. W tym tygodniu nie zabraknie też piosenek, zabaw ruchowych i relaksacyjnych masażyków.

Kiedy dorośli idą do pracy – w drugim tygodniu poznamy wiele ciekawych zawodów. Pobawimy się w reporterów i zrobimy wywiady z rodzicami, by dowiedzieć się jaki wykonują zawód i gdzie pracują. Porozmawiamy o tym kim Wy chcielibyście zostać w przyszłości. Będzie towarzyszyła nam muzyka i zabawy ruchowe. Może na chwilę wcielimy się w rolę projektanta i sami zaprojektujemy wzory materiałów dla krawcowej.

Moja MAMA jest kochana – to temat na trzeci tydzień, w którym będziemy mówić głównie o uczuciach. O tym, czym ucieszyć mamę, kiedy mama się uśmiecha a kiedy smuci. Będzie też okazja by pomóc mamie w jej codziennych obowiązkach i dowiedzieć się ile ona ma rzeczy do zrobienia. A może wymyślimy robota, który zastąpi ją w trudnej pracy. Na pewno będzie mamie miło gdy zabierzemy ją na łąkę i zrobimy dla niej bukiet z polnych kwiatów.

Duże i małe rodziny w akcji – to tydzień, być może ostatni, który spędzimy z rodzicami w domu. Zachęcamy do zabaw integracyjnych, które będziemy proponować na naszej stronie, do oglądania rodzinnych zdjęć i rozmowy o tym co lubimy robić wspólnie. Może wykonacie wspólnie zakładkę do książek. Będzie przeliczanie i dopełnianie podczas przygotowywania rodzinnych posiłków. A na koniec zadanie, zastanówcie się co to znaczy RODZINA NA STO DWA! Na pewno rodzice Wam w tym pomogą.

 

Pani Basia i pani Ula