Witamy Kochane Kubusie !

Temat na dziś to:

Czy to bajka, czy nie bajka.

Na początek zabawa:

Pinokio – wykonanie pajacyków, naśladowanie skaczącego Pinokio.

Mała Syrenka – leżenie na plecach, równoczesne unoszenie do pionu i opuszczanie złączonych oraz wyprostowanych w kolanach nóg, naśladowanie syrenki, która pluska ogonem.

Kto to jest? - rozwiązywanie zagadek słownych. Rodzic czyta zagadki o różnych bohaterach z bajek i baśni, a dzieci podają rozwiązania:

Gdy był potrzebny,

nie dał drapaka,

ale nie lubił

chodzić na bosaka.

(Kot w butach)

Pierze, sprząta i gotuje,

dla macochy i jej córek.

Suknię często swą ceruje,

Bo ma na niej pełno dziurek.

( Kopciuszek)

Siostrzyczka i brat,

wyruszyli w świat.

Z czarownicą mieli gratkę,

gdy jej zjedli całą chatkę.

(Jaś i Małgosia)

Zamknięta w wieży dziewczyna,

co długi warkocz miała.

,,Spuść mi włosy swoje”

czarownica doń wołała

(Roszpunka)

W chatce krasnoludków mieszkała,

Czy już wiecie, że to...

(Śnieżka)

Chodzi ta królewna,

ziewając po troszku,

bo się nie wyspała,

przez ziarnko groszku.

(Królewna na ziarnku grochu)

Moja bajka – zabawa rozwijająca mowę dzieci. Dzieci siadają z rodzicem. Dzieci same wymyślają bajki, wymieniają bohaterów, opisują ich przygody. Wiemy, że macie fantazję i mogą wam wyjść ciekawe opowiadania. Powodzenia.

Mój bohater – zabawa plastyczna, malowanie farbami plakatowymi. Dziecko otrzymuje kartkę papieru oraz farby i pędzle. Zadaniem dziecka jest namalowanie bohatera z wymyślonej przez siebie bajki – może to być portret lub rysunek przedstawiający jego przygody. Wykonane prace chowamy do teczki.

Serdecznie Was Pozdrawiamy

pani Basia i pani Ula