5 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.
Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa.
Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić.

1

Wszystkie zwierzątka kochamy i o nie dbamy.
Troszczymy się o ich zdrowie, pomagamy im w chorobie.
Zwierzątek nie krzywdzimy oraz nie straszymy.
Zwierzątkom zawsze dajemy jedzenie i picie - bo My Przedszkolaki szanujemy ich życie.
Więc każdy z Was niech Kodeks Przyjaciela Zwierząt zna i zawsze dla zwierzątek czułe serduszko ma.

Taki Kodeks Przyjaciela Zwierząt stworzyły Kubusie i własnoręcznie się pod nim podpisały:)

2

Kubusie przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek.

3