W drugim tygodniu grudnia dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Do dekorowania pierniczków przystąpiły dzieci wraz z rodzicami i wspólnymi siłami przy użyciu lukrowych pisaków i barwnych posypek wyszły przepiękne ciasteczka. Zabawa przy tym była doskonała.

pierniki pierniki pierniki pierniki pierniki
pierniki pierniki pierniki pierniki pierniki
pierniki pierniki pierniki pierniki pierniki
pierniki pierniki pierniki